Mezoterapia

Biorewitalizaja- niezawodne zabiegi na poprawę skóry i włosów (mezoterapia igłowa)

Organem najbardziej zdradzającym oznaki upływu czasu jest skóra, a przede wszystkim obszary zawsze widoczne: twarz, szyja, dekolt i dłonie. Biorewitalizacja skóry należy do zabiegów coraz częściej stosowanych w medycynie estetycznej.

Jest to zabieg ambulatoryjny, który nie wymaga od pacjenta wyłączenia z życia codziennego. Mezoterapia polega na podaniu w głąb skóry roztworów zawierających substancje regenerujące i rewitalizujące drogą iniekcji śródskórnych lub podskórnych.

Biorewitalizacja nie tylko sprzyja poprawie jakości i wyglądu skóry, coraz częściej jest też stosowana do zahamowania procesów wypadania i przerzedzania się włosów. Zabiegi rewitalizacji poprawiają cechy fizjologiczne tkanek i pozwalają na szybszą odbudowę skóry po peelingu, miniliftingu lub liftingu, na przedłużenie efektu działania wypełniacza lub innych technik (laser, abrazja, mała chirurgia itd.) Zgodnie z najnowszymi tendencjami biorewitalizacji ma ona polegać na stymulacji komórek macierzystych do podziału i większej aktywności metabolicznej, tak aby mogły odbudować w skórze jej autogenne składniki.


W celu odmłodzenia i regeneracji skóry mezoterapia wykorzystuje dwa mechanizmy działania. Pierwszym z nich jest działanie substancji lub leku wstrzykniętego bezpośrednio w skórę, drugim - efekt ogniskowego gojenia się tkanki po licznych iniekcjach preparatu. W zależności od rodzaju preparatu, aby uzyskać pełen efekt, wykonuje się serię 2-4 zabiegów.

Wskazania:

- odmładzanie
- rewitalizacja, przebudowa
- nawilżanie skóry
- nadanie lub poprawa sprężystości
- redukcja zmarszczek

Działanie

W trakcie zabiegów mezoterapii aplikuje się preparaty, które poprawiają napięcie skóry, jej jędrność oraz nawilżenie. Doprowadza do silnej regeneracji skóry, a także ujednolica jej koloryt. Podawane substancje mają działanie antyoksydacyjne i pobudzają fibroblasty do odbudowy kwasu hialuronowego, kolagenu i elastyny. W wyniku wielu iniekcji na danym obszarze dochodzi do przerwania ciągłości skóry, co pozwala na efektywną stymulację do jeszcze szybszej regeneracji.

Mezoterapia głeboka; (np Profhilo)

Profhilo to zabieg odmładzający, który stanowi nowy model w terapii starzenia się skóry i tkanki podskórnej. Zawarty w nim kwas hialuronowy służy modelowaniu wiotkiej skóry i przywracaniu zaburzonego konturu twarzy. Zabieg wykonuje sie tylko w 5 punktach.

Zabieg został nagrodzony złotą statuetką za najlepszy zabieg wzmacniający skórę.

Profhilo wskazania:

- wiotka skóra
- zmarszczki
- opadający owal twarzy
- utracony kontur twarzy
- zwiotczała skóra w okolicy twarzy, szyi, ramion, grzbietów dłoni, łokci, kolan, dekoltu;

Efekty widoczne są już po pierwszym zabiegu. Wolno uwalniająca się z preparatu molekuła młodości działa jak milion sprężynek, przywracając utracony kontur i poprawiając rysy twarzy. Efekt jest długotrwały, a przy tym widoczny na powierzchni całej twarzy. Po zabiegu skóra jest napięta i wyraźnie odświeżona oraz zrewitalizowana, przy tym efekt jest bardzo naturalny.

Zabieg trwa 10 minut i jest bezbolesny, nie wymaga specjalnego przygotowania.

W zależności od kondycji skóry zabieg przeprowadza się 2-3 razy w odstępie miesiąca. Efekty zabiegu utrzymują się od 1 do 1,5 roku.

Już po pierwszym zabiegu obserwujemy efekt wypełnienia i ujędrniania, natomiast po drugim zabiegu preparat działa przeciwzmarszczkowo, a także poprawia jędrność skóry twarzy.

Mezoterapia skóry owłosionej głowy.

Preparat podawany jest metodą iniekcji, przez cieniutką igłę i ampułkostrzykawkę. Niewielka bolesność w trakcie zabiegu, obserwowana u Pacjentów szczególnie wrażliwych, nie wymaga podawania znieczulenia. W razie potrzeby można zastosować spray chłodzący. Zabieg trwa ok. 20 min. i jest rozpisany na 4 kolejne powtórzenia w odstępie 2 tygodni. Dla podtrzymania efektu i przedłużenia działania zabiegu preparatem zaleca się wykonanie kuracji przypominającej.

Wskazania:
- pacjenci z alopecją (łysieniem) - hamowanie wypadania włosów
- osoby z cienkimi, przerzedzonymi włosami
- po przeszczepie włosów w celu ich wzmocnienia
- przyspieszenie wzrostu włosa

BOTOKS

Co powoduje zmarszczki?

Kiedy się śmiejesz, marszczysz czoło, brwi, skupiasz i mrużysz oczy, mięsnie kurczą się, powodując formowanie się zmarszczek i linii. Z biegiem lat skóra traci elastyczność, zmarszczki zaczynają się pogłębiać i pozostają na stałe obecne na twarzy. Linie pomiędzy brwiami mogą być szczególnie widoczne, sprawiając że wyglądasz na złego lub zmęczonego, nawet jeśli tak nie jest.

Na czym polega leczenie toksyną botulinową?

Toksyna botulinowa typu A to naturalnie występujące białko bakteryjne. Niewielkie dawki tej substancji wstrzykiwane są pod skórę, do mięśni poddawanych zabiegowi w celu zredukowania zmarszczek. Substancja ta blokuje impulsy nerwowe, umożliwiając rozluźnienie mięśni odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Inne funkcje nerwowe, takie jak wrażliwość skóry na dotyk, nie ulegają zmianie.

Jak długo trwa efekt działania toksyny botulinowej ?

Pierwsze oznaki działania widoczne będą już po 2-3 dniach po zabiegu. Efekt zastrzyków jest zawsze okresowy i utrzymuje się około 4 miesięcy, a czasem dłużej. Termin następnego zabiegu jest uzależniony od czasu utrzymywania się efektów poprzedniego zabiegu u indywidualnego pacjenta.

U kogo stosujemy?

Preparat można stosować u młodych osób jako profilaktykę tworzenia się zmarszczek, czyli w momencie gdy nie są jeszcze wyraźnie widoczne. Dotyczy to zwłaszcza osób z żywą, silną mimiką. To obecnie najskuteczniejsza terapia przeciwzmarszczkowa. U osób dojrzałych zastosowanie preparatu wygładza zmarszczki już istniejące. Zmarszczki mimiczne całkowicie lub częściowo zanikają, a wyraz twarzy jest bardziej łagodny. Ogólna mimika twarzy pozostaje taka sama.

Co korygujemy?

- zmarszczki poprzeczne czoła
- zmarszczki między brwiami („lwie” zmarszczki)
- „kurze łapki” – zmarszczki wokół oczu
- „broda brukowana”
- „zmarszczki królicze”
- „zmarszczki palacza”
- bruksizm (zaciskanie i zgrzytanie zębami)
- nadpotliwość pach i dłoni

Wypełniacze – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy występuje naturalnie w naszym organizmie – wraz z włóknami elastyny i kolagenu – decyduje o sprężystości, elastyczności i gładkości skóry. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Cząsteczki kwasu hialuronowego pełnią ponadto rolę nośnika, umożliwiając transport substancji odżywczych w głąb skóry, a już ich sama obecność w skórze pobudza produkcję kolagenu. Z wiekiem jego zawartość maleje, a w rezultacie – pojawiają się kolejne zmarszczki, skóra traci na gęstości, a kontur twarzy staje się mniej wyraźny. Ten proces można jednak skutecznie odwrócić stosując zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego.

Wybór preparatu o właściwym składzie i konsystencji zależy od efektów, jakie chcemy uzyskać. Płynnych używa się do likwidacji drobnych zmarszczek, a gęstych – do modelowania twarzy i ciała. Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Zastosowanie

  • wypełnianie zmarszczek
  • wypełnianie bruzd nosowo-wargowych
  • modelowanie kształtu twarzy
  • uwydatnianie policzków
  • powiększanie i ujędrnianie ust
  • uwydatnienie brody
  • likwidacja cieni pod oczami


Wszystkie te preparaty to najwyższej jakości dostępne na rynku kwasy hialuronowe z certyfikatami CE III klasy, co gwarantuje wysokie bezpieczeństwo i skuteczność zabiegu. Kwas hialuronowy zawarty w tych preparatach nie jest pochodzenia zwierzęcego; nie wymaga testów skórnych (chyba, że zaleci ją lekarz ze względów bezpieczeństwa); jest całkowicie wchłaniany; jego cząsteczki nie są wykrywane jako ciała obce; rezultaty estetyczne są natychmiastowe i naturalne.